Kombi filtre temizleme nasıl ve ne zaman yapılır?

Kombi filtre temizliği ne zaman yapılır?
 F
iltre temizliği her yıl kış aylarına girmeden  Eylül Ekim aylarında yapılması gereken bir işlemdir.
Kombi filtre temizleme işlemi öyle sanıldığı gibi zor bir işlem değildir. Kombi filtre temizliği için kombi suyunu boşaltın. ve aşağıdaki kombi filtre temizliği nasıl yapılır resimli anlatım yöntemlerini takip edin.

Kombi filtre temizleme nasıl yapılır?

Kombi filtre temizlemek için ingiliz anahtarı yardımıyla filtre yuvasında bulunan kör tapayı saat yönün ters istikametinde çevirerek açın ve içinden çıkan filtreyi temizleyip yerine takın. 
 kombi-filtre-temizleme, Ataşehir Kombi Filtresi temizliği, Avcılar Kombi Filtresi temizliği, Bağcılar Kombi Filtresi temizliği, Güngören Kombi Filtresi temizliği, , bakırköy, beşiktaş, beyoğlu, kadıköy, yeşilköy Kombi Filtresi temizliği, en yakın Kombi Filtresi temizliği, en iyi Kombi Filtresi temizliği, ucuz Kombi Filtresi temizliği, en uygun Kombi Filtresi temizliği, Kombi Filtresi temizliği fiyatları,Sol yandaki resimde gördüğünüz gibi metal ve plastik olmak üzere iki ayrı filtre çeşidi bulunmaktadır. Vanası kırmızı kalın boru da bulunan filtre kalorifer petek filtresidir. Bu filtrede bulunan kör tapayı saat yönünün tersine hamle ile çevirerek açın ve içerisinden çıkan filtreyi diş fırçası yardımı ile temizleyip tekrardan yerine takın. Kombi su doldurma işlemini yapıp kombinizi çalıştırın. (kombi su seviyesi 1.5 Bar olmalı ) Bu işlemi yaptıktan sonra bir süre fayda sağlayacaktır. Fakat kalorifer petek temizliği yapılmazsa durumunda kısa süre sonra tesisat borularında ve peteklerde bulunan tortular tekrardan filtreyi tıkayacaktır. Uzun süreli kalıcı bir çözüm için, petek temizliği yapılmasında fayda vardır. Petek temizliği nedir, Not filtre açılmadan önce mutlaka kombi içerisindeki su boşaltılmalıdır.

Yorumlar (0)

Henüz onaylanmış yorum yok!
Yazıya ilk yorumu siz yazarak düşüncelerinizi diğer kullanıcılarla paylaşabilirsiniz.

Yorum Yazın

WhatsApp
Hemen Ara