Doğalgaz uzun yıllardır yaygın olarak kullanılmaktadır ve metan içeren oldukça yanıcı bir hidrokarbon gazıdır. Yerkabuğunun derinliklerinde bulunur ve basınçlı yataklarda üretilir. Doğalgazı değerli kılan, düşük emisyonlu, son derece yanıcı bir etki olmasıdır. Doğal gaz kullanım alanları şu şekilde sıralanabilir; Mutfak, sıcak su, fabrikalar, ticari amaçlar, elektrik üretim sistemleri için doğal gaz, araç ve otomotiv yakıtı olarak kullanılan doğal gaz, endüstriyel ve üretim sistemlerinde kullanılan doğal gazdır.

Doğalgaz Tesisat Tamiri Süreci

Doğalgazdan güvenli bir şekilde faydalanmak için konusunda uzman ve deneyimli firmamızla çalışmanız gerekmektedir. Atılacak tesisat projeye uygun olmalıdır. Kurulumun tüm ayarlamalarını ve parçalarını sorunsuz yapmaktayız. TS ve TS EN uyumlu bileşenler kullanılmalıdır. Montaj aşaması için gerekli olan malzemeler aşağıdaki gibidir;

 • Hava vanası
 • Esnek hortum
 • PPRC boru
 • Bağlantı klipsi
 • Hortum Bağlantı Parçaları
 • TE konektörü
 • KAS-Plug-In-House Tesisat Hortumu
 • Hortum Kanalları ve Aksesuarları
 • Basınç düzenleyici
 • Kombine kazan ve ısıtma ekipmanı vb.

Eskişehir Doğalgaz tesisat tamiri ile beraber doğalgaz tesisat projesinden sonra öncelikle vana ve boru hattının geçiş alanını planlıyoruz. Projeye uygun olarak açılan duvar alanını deldikten sonra, daha önce ölçülen boru ve armatürleri sabitliyoruz. Daha sonra enerji sistemi olarak doğalgaz kullanılacaksa doğalgazı yakan ekipmanı yerleştiriyoruz ve son olarak bağlantının güvenliğini test ederiz.

Doğalgaz Tesisat Tamiri Hizmetleri

Gaz tesisatları, kullanım kolaylığı ve çevre dostu olmaları nedeniyle evlerde çok popülerdir. En önemli kullanım amacı sıcak su ve ısınma sağlamaktır. Evlerimizde kullanılan doğal gaz, binanın kapısından ana vanadan geçerek soba, kalorifer gibi birçok ev aletine, dairelerimizdeki doğalgaz tesisatı aracılığıyla ulaşmaktadır. Eskişehir Doğalgaz tesisat tamiri özelinde daire doğalgaz tesisatında boru hatları projeye göre daire içine planlı bir şekilde gözü yormadan döşenmelidir. Abonelerin kullanmaya başlamadan önce lisanslarını ve üyeliklerini tamamlamaları gerekmektedir.

Doğalgaz sayaçlarında esnek bağlantı ürünleri kullanılarak sayaç bağlantısından kaynaklanan zorlanmaların önüne geçilmelidir. Potansiyel olarak tehlikeli zamanlar için TS EN 331’e göre gaz kesme vanaları ortalama 160 – 220 cm yükseklikte (gaz dağıtım şirketinin belirlediği yükseklikler dahilinde) yerleştirilmeli ve kurulmalıdır. Eskişehir Doğalgaz tesisat tamiri açısından monte edilen sayaçlar, duvarlardan ve zeminden 4 cm boşluk kalacak şekilde konsola monte etmekteyiz.

Doğalgaz Tesisat Tamiri Hangi Durumlarda Ön Plana Çıkar?

İnsanlar bir noktada doğalgaz kullanırken çeşitli arızalar yaşarlar. Bu arızaların en büyük nedenlerinden biri, doğal gazın yeterli bakımının yapılmamasıdır. Yetersiz kazan ve gaz bakımı nedeniyle konuşulabilecek birçok konu var. Doğalgaz tesisat tamiri ve arızalarında aşağıdakileri hesaplamak mümkündür:

 • Yetersiz doğalgaz ısıtması
 • Çekirdek ısınmaz ve sıcak suya ihtiyaç duymaz
 • Kombinasyon çalışmıyor
 • Fan bozulması
 • Motor ve anakart sorunlar

Bu durum doğalgazda ortaya çıkabilecek en büyük sorunlardan biridir. Doğalgaz tesisatınızda bir sorun olup olmadığını öğrenmek için firmamızın profesyonel hizmetlerine başvurmanız gerekmektedir. Beklentilerinize en iyi şekilde cevap veren firmamız gaz problemlerini hızlı bir şekilde çözerek tekrar hizmetinize sunmaktadır.

Gaz arızaları ciddiye alınması gereken arızalardır. Bu arızaların giderilmesi profesyonel doğalgaz tesisat tamiri hizmetleri gerektirir. Şirketimiz bu süreçte bütün beklentileri karşılar ve bir arıza giderilmeden önce daima gerçek nedeni araştırır. Böylece arızayı garantili bir şekilde düzeltme imkânına sahibiz.

Doğalgaz Tesisat Tamiri Gaz Ünitesi

Bir gaz ünitesinin arızası, bir uzmanın tamir edemeyeceği kadar önemlidir. Daha da önemlisi, bu potansiyel olarak yaşamı tehdit eden başarısızlıklar yakın zamanda tekrarlanmaz. Bu nedenle, profesyonel teknisyenlerimizin hizmetlerinden her zaman yararlanabilirsiniz. Firmamız Eskişehir doğalgaz tesisat tamiri fiyatları konusunda beklentilerinize en iyi şekilde cevap vermektedir.

Yıllardır müşterilerimize doğalgaz tesisatı, doğalgaz tesisatı bakımı, hücresel bakım ve diğer hizmetleri sunarak doğalgaz tesisat firmaları arasında en iyiler arasında yer almaktayız. Doğalgaz tesisatı gibi bilgi, beceri ve uzmanlık gerektiren alanlarda işi uzmanlara bırakmak gerekir, çünkü en küçük hatalar ileride daha büyük sorunlara yol açabilir ve düzeltilmesi çok zor, bazen imkânsız hale gelebilir. Bu nedenle uzmanlardan hizmet talep edilmesi gerekmektedir.

Şirket olarak ilk günden itibaren doğalgaz tesisatlarına hizmet vermekte, her geçen gün hizmetimize yeni tesisatlar ekleyerek siz değerli müşterilerimizin %100 memnuniyetini sağlamaktayız. Firmamız sizlere bu alanda birinci sınıf hizmetler sunarak kaliteli bir hizmet sürecinden sizleri faydalandırmayı başarıyor. Böylelikle uzman ekibimizden en iyi hizmetleri alma olanağına sahip olmuş oluyorsunuz. Süreci en iyi şekilde yönetmeyi başarıyoruz.


Teklif Al

Yorumlar (0)

Henüz onaylanmış yorum yok!
Yazıya ilk yorumu siz yazarak düşüncelerinizi diğer kullanıcılarla paylaşabilirsiniz.

Yorum Yazın

WhatsApp
Hemen Ara