Kalorifer peteği temizleme fiyatları  2022 yıllarında olduğu gibi 2023 yılında da aynıdır. Genel olarak kombi petek temizliği fiyatları petek sayısına göre fiyatlandırılmaktadır. Birim fiyatları 500 ₺ ile 750₺ arasında değişiklik göstermektedir.

Petek Temizliği

AQUA Tesisat 10 yıldır İstanbul’un tüm ilçelerine hizmet vermektedir. Size en yakın servislerimiz için bizi arayın. 

Evde petek temizliğini nasıl yaparım diyorsanız sayfanın sonunda detaylı olarak anlattık okumanızı tavsiye ederiz.

Kalorifer Petek Temizliği Ne Zaman Yapılır?

Kalorifer petek temizliği kaç yılda bir yapılır? Periyodik olarak iki yılda bir petek temizleme işlemi yapılmalıdır. Bilindiği üzere petekler kapalı devre çalışmaktadır. Buna bağlı olarak yıllarca aynı su tesisat içerisinde pas, kireç, tortu ve çamurlaşma oluşmaktadır. Buna bağlı olarak daha önce gayet iyi ısınan petek ısınmamaya başlar.

Bunun hakkında sayfamızdaki videoya göz atabilirsiniz. Petek gözenekleri bu yüzden tıkanır ve ısı kaybı meydana gelir.

10 yıldır sektörde profesyonel olarak hizmet vermekteyiz. Binlerce mutlu müşterilerimiz arasına sizi de eklemek isteriz. Kaliteli , güvenilir ve profesyonel hizmet için hemen şimdi bizi arayın.

1 Dakika dan sonra gelecek görüntüye dikkatle bakın bu şekilde peteklerin ısınması mümkün değildir.

Petek Temizleme Nasıl Yapılır?

Kombi petek temizliği işlemleri şu şekilde yapılmaktadır;

 • Uygun bir petekten makine sisteme bağlanır.
 • Bütün peteklerin vanası kapatılır sadece bir peteğin vanası açık bırakılır.
 • Petekler sökülmeden tek tek bir noktadan tek tek ön yıkama yapılır.
 • Bütün petekler açık konumda Genel Yıkama
 • Durulama işlemi yapılır.
 • Filtre Temizliği yapılır.
 • Koruyucu kimyasal  ilave edilir
 • Kombi bakımı yapılır. ( İsteğe Bağlı )
 • Sistem yakılıp hava alma işlemi yapılır.
 • Sistem yakılıp test edilir ve çalışır vaziyette teslim edilir.

(Bu işlemler sırasında evde kesinlikle kirlenme söz konusu değildir.)

Aşağıdaki linke tıklayıp petek temizleme videosu izleyin, bir dakikadan  sonra gelecek görüntülere dikkatle bakın. Kombiler bu şekilde katılaşmış suyu ısıtmaya çalışırken daha fazla doğal gaz tüketiyor. Bu durum daha fazla fatura gelmesine neden oluyor.

Kombi Bakım Petek Temizliği Fiyatları

Kombi bakımı ve petek temizliği fiyatları petek sayısına göre değişmektedir. Petek temizleme fiyatları hakkında detaylı bilgi için sayfamızın sonunda bulunan fiyat tablosuna bakınız.

Kombi Petek Temizleme

 Petek Temizlemede Pratik Çözümle Tanışın

Kış aylarında kombi keyfini çıkarmak için, peteklerin temiz olması gerekir. Firmamız, petek temizliği konusunda deneyimli eleman kadrosuyla, petekleri kışa hazırlıyor.

Kış aylarında aile bütçesini sarsan doğal gaz faturası gelir. Buna rağmen ısınmayan peteklerden kurtulmak için petek temizliği yaptırın. %30 varan ısı performans artışı sağlayın.

Neden Petek Temizliği Gereklidir?

Firmamız, kış aylarında daha az enerji ile daha çok ısınma imkanı sunmaktadır. Kombiler, kış ayı boyunca hiç

durmadan yüksek performansla çalışır. Suyun içindeki kireç tesisatın içine yapışır.
Bu nenle tesisatın içerisinde dolaşan su sirkülasyonunu yavaşlar. Buna bağlı olarak sıcak su peteklere gelmeden soğur. Ve verimli ısıtma yapamaz.

Unutmayın! Petekler kapalı devre çalışır ve yıllarca aynı su sistemde dolaşır. Peteklerin içindeki sıcak su, kış boyunca ısınır ve içindeki kireç kalıntılarını peteğe bırakır. Petek bu nedenle tıkanır ve ısınma problemi ile karşılaşır. Petek içerisindeki kireç ve diğer tortular, peteğin kullanım kalitesini en az seviyeye düşürür.

Petek Temizliğin de 8. yıl

Profesyonel eleman kadrosuna sahip olan ekiplerimiz mevcuttur. İlk aşamada peteklerin ısınma problemini test edilir. Yapılan test işleminden sonra özel makineler, temizlik işlemine geçer.

Bu makineler sayesinde petekler sökülmeden, eviniz kirlenmeden petek temizleme işlemi yapılır. Eski usul temizleme yöntemlerinin son bulduğu günümüzde, özel makinelerle petek temizleme işlemi gerçekleştirilir. Boğaziçi Tesisat, tecrübeli elemanlarla kısa sürede bütün petek tesisatını temiz bir şekilde teslim etmektedir.

Makineyle Petek Temizliği

Yeni nesil makineler, tazyikli su ile tesisatın içine yapışmış bütün artıkları kısa sürede temizlemektedir. Tazyikin etkisi ile yapışan kireçler ve diğer tortular, tahliye kısmından lavaboya akmaktadır. Temiz su gelene kadar temizlik işlemi devam etmektedir. Kış boyunca az enerji ile çok ısınmak için petek temizliğini ihmal etmeyin.
Müşteri Hizmetlerimiz Haftanın 7 Günü Görevde

Kombi Petek Temizleme

Kombi sistemine ait peteklerin temizliği için, ilk aşamada bizi aramanız yeterlidir. Ekibimiz, sizin için en uygun zaman dilimine randevu işlemi gerçekleştirmektedir. Gecikmeden adreslere ulaşan ekibimiz makineyi çalıştırıp, kısa sürede tesisat içerisindeki bütün yabancı maddeleri dışarı atar.

Petek Temizleme de Profesyonellik Neden Önemlidir?

Sıradan veya amatör petek temizleme yöntemleri, istenilen performansı sergileyemez. Sadece içerisindeki suyu tahliye etmek, sudaki yabancı maddeleri temizler. Yapışan veya tortulaşan kirler, profesyonel petek temizleme hizmetine ihtiyaç duymaktadır.

Petek temizliği neden yapılmalı? Peteklerin temizlenmesi, ekonomik açıdan ve iyi ısınma açısından tercih edilen bir şık haline gelmiştir. Profesyonel yöntemler, diğer yöntemler gibi problem teşkil etmez ve zaman kaybını önler. %100 petek temizliği için ekibimizi haftanın 7 günü aramanız yeterlidir. En kısa sürede ekibimiz adresinize ulaşacaktır.

Petek Temizleme Fiyatı

Petek temizleme fiyatları birçok etkene göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca petek temizliği işlemi yapılan kalorifer peteklerinin sayısı, modeli, ısıtma sistemi ve cinsi de önemlidir. Alüminyum petekler temizleme işleminin en pahalıya, panel petekler ise en ucuza yapılmaktadır. Petek temizliği işlemi yapacak olan firmanın, ayrıca kombi bakımı işlemini de gerçekleştirmesi gereklidir. Bu da temizlik işleminin fiyatlarında değişiklik görülmesine neden olabilir. Petek temizleme fiyatları için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Kombi Bakım Fiyatları

Kombi bakım fiyatları sabit olup her marka kombiler için kombi bakım ücreti 250 TL’dir. Kombi bakımının yılda bir kez yapılması uzmanlar tarafından önerilir. Firmamız tarafından en uygun fiyata yapılmaktadır. Kombi petek temizliği kisi bir arada yapıldığında Kombi temizleme fiyatı 200 TL Kombi Bakımı Nasıl Yapılır >> >

Kombi bakımında ne yapılıyor

 • Filtre temizleme,
 • Genleşme Tankının hava kontrol ve takviyesi,
 • Çakmak Temizliği,
 • Fan Temizliği,
 • Yanma Odası Temizliği

Sizlere kısaca özetledik. Detaylı bilgi için yazımızın devamına ve Müşteri memnuniyeti için sayfa sonundaki yorumlara bakabilirsiniz..

2022 2023 yılı Kampanyalı Petek Temizliği Fiyatları

KOMBİ PETEK TEMİZLİĞİ FİYATLARI TUTAR / BİRİM

Panel Radyatör Petek Temizleme Fiyatları 230 TL

Kombi Bakım Fiyatları 1200 TL

Alurad Petek Temizliği Fiyatları 270 TL

Buharlı Petek Temizleme Fiyatları2 70 TL

Döküm Petek Temizliği Fiyatları 500 TL

Fiyatlar  5 petek 250 TL üzeri her petek için hesaplanır.

Komşuna tavsiye et  %10 İndirim kazan kampanyası: Komşunuzla aynı gün petek temizliği hizmeti alın. Liste fiyatından %10 indirim kazanın.
Bölgeye özel %10 indirim günü kampanyası: Haftanın bazı günlerinde, bazı bölgelere özel indirimler uyguluyoruz. Bulunduğunuz ilçeye özel indirim gününü öğrenmek için bizi arayın.
Daimi müşterilerimize özel %10 İndirim Kampanyası;  6 ay içinde firmamızdan farklı bir hizmet aldıysanız, alacağınız 2. hizmette anında %10 indirim kazanırsınız.
4 daire üzeri işlemlerde toplu iş indirim fırsatı için bizi arayın.
Petek Temizleme işleminin Faydası
Petek temizlemenin en önemli faydası yakıt tasarrufudur. Isı verimliliğini artırdığından dolayı doğal gaz tüketiminiz daha az olacaktır. Yapmış olduğumuz petek temizleme işlemlerinde %30′ a varan performans artışı sağlanmıştır. En az %10 yakıt tasarrufu sağlamaktadır. Uzun süredir petek temizleme yaptırmadıysanız,

Evet, petek temizletme yaptırarak kombi ömrünü uzatmanız mümkündür. Pis petek suları katılaşırlar ve buda kombi pompasını aşırı derecede zorlanmasına sebep olur. Bundan dolayı kombi pompası arıza yapar bu da oldukça pahalıdır.

Elektrik Tasarrufu Sağlar Temizliği yaptırarak kombi pompasının verimli çalışmasını sağlarsınız. Bu verimlilik elektrik faturanıza düşüş olarak yansır. Temizleme sonrasında, peteklerin daha fazla ısındığını fark edeceksiniz
İstanbul’un tüm ilçelerine servisimiz vardır

Size en servis için bizi arayın sabah 8:30 Akşam 23.30  

Evde Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

İlk olarak kombiyi kapatıp kombinin altında bakış açınıza göre en sağda olan tesisat dönüş vanasını kapatın bazı kombilerde olmayabilir.

Daha sonra bütün peteklerin vanasını kapatın ve sadece bir peteğin vanasını açık kalsın.

Sonra banyoda bulunan tahliye vanasını açıp tesisattaki suyu boşaltın.
Sonra kombi su verme vanasını açın ve tahliye vanasından temiz su gelene kadar sürekli tesisata temiz su takviye edin.

Tahliye vanasından temiz su gelince kombiye su verme vanasını kapatın. Sonra açık olan peteğin vanasını kapatıp, kapalı olan peteklerden birini açın. Petek vanasını açtıktan sonra tekrardan kombi su verme vanasını açıp temiz su gelene kadar su takviyesi yapın.

Evdeki bütün petekleri bu şekilde temizledikten sonra, kombi altında bulunan en sağdaki kalın olan filtreyi anahtar yardımıyla açın ve temizleyip yerine takın. Tahliye vanası kapatın.

Kombiye 1.5 bar su basın ve çalıştırın. Bütün peteklerin tek tek havasını alın  petekten hava aldıkça kombi su eksiltecektir ara ara su takviyesi yapmayı unutmayın.Teklif Al

Yorumlar (0)

Henüz onaylanmış yorum yok!
Yazıya ilk yorumu siz yazarak düşüncelerinizi diğer kullanıcılarla paylaşabilirsiniz.

Yorum Yazın

WhatsApp
Hemen Ara