Tuvalet Tıkanıklığı Açmak, tıkanmış tuvalet açma, Tıkanmış Tuvalet Nasıl Açılır? Tıkanmış gider açma , lavabo veya gider tıkanlıklığı yaşıyorsanız AQUA Tesisat Size en yakın tesisat firmasıdır. Lavabo tıkanıklığı açma hakkında pratik bilgiler resimli olarak anlattık sayfayı sonuna kadar okuyunuz.

Tuvalet Tıkanıklığı Açmak Evde Nasıl Yapılır?

Tıkalı tuvalet açmak için ücretli ve ücretsiz olmak üzere iki yöntem vardır. Bizim size önerimiz yeterli tecrübeniz yok ise bizi arayın. Makul fiyata gelip profesyonel cihazlarla tıkalı gideri açalım.
 
 
Fakat ücret ödemek istemiyorsanız ve ben yaparım diyorsanız yazımızı sonuna kadar okuyun. Sayfamızda tıkalı gider açma resimli anlatım vardır. Bu bilgiler yetersizse yorum yaparak bize aklınıza takılan soruları iletin tüm soruları hızlı şekilde cevaplıyoruz. Öncelikle yardıma ihtiyacınız olursa diye telefonlarımızı kayıt edin.

Evde tıkalı tuvaleti açmak için yapılması gerekenler

Yapmanız gereken ilk şey sadece bir kez sifonu çekmektir. Birden fazla çekilen sifon, tuvaletin taşmasına sebep olabilir. Sifonu çektikten sona dikkat etmeniz gereken husus, tuvalet hangi hızla geri dolduğu dur. Eğer tuvalet hızlıca geri doluyorsa tıkanıklık yakın mesafede, eğer yavaş doluyor ise tıkanıklık daha uzak bir mesafede demektir. Bu işlemden sonra takip edebileceğiniz adımlar:
 
Pompa ile klozet açma
 1. Tuvalet tıkanıklığını açmak için ilk olarak ihtiyacınız olan araç tuvalet pompasıdır. Tuvalet pompasını kullanmadan önce klozetin içinde su olduğundan emin olun. Pompanın çalışması için tuvalette su olması gereklidir. Uygun pompa seçin. Görselde ki gibi pompayı doğru şekilde (önemli)  klozete yerleştirin  ve pompalayın su gitmeye başladıysa sifonu çekin.

pompa ile gider açma - Tıkanmış tuvalet nasıl açılır, alafranga, alaturka tıkanmış tuvalet nasıl açılır, açma yöntemleri, bokla tıkanan tuvalet, en yakın tesisatçı, acil tesisatçı, gider tıkandı nasıl açarım,

Demir elbise askısı ile tuvalet açma

Tıkanıklık uzak bir mesafede ise, ince tel kullanmalısınız. Elbise askısını düğüm yerinden çözerek ucuna fazla kalın olmayan bir bez bağlayın. Daha sonra teli klozetin içine sokarak ileriye ve geriye doğru hareket ettirin. Tıkalı bölgeyi bulup açın, klozet açıldığından eminseniz sifonu çekin.

Demir askılık gider açma, Tıkanmış tuvalet nasıl açılır, alafranga, alaturka tıkanmış tuvalet nasıl açılır, açma yöntemleri, bokla tıkanan tuvalet, en yakın tesisatçı, acil tesisatçı, gider tıkandı nasıl açarım,

Kimyasal ve Doğal yöntemlerle tuvalet gideri açma

Doğal yöntemlerle tuvalet gideri açma, 1 çay bardağı karbonat, 1 su bardağı sirke ve sıcak suyu klozetin içine dökün. Bu karışımı yaklaşık 1 ya da 2 saat kadar bekletin. Burada unutulmaması gereken husus. Sirke ve karbonat karışımının sadece organik cisimleri eritecektir. Birde kimyasal açıcılardan faydalanabilirsiniz. Bu yöntem kullanılan markaya göre değişiklik gösterir Güvenliğiniz için gider açma kimyasalı paket üzerindeki prosedürü uygulayınız.

tıkanıklık açma doğal yöntem, Tıkanmış tuvalet nasıl açılır, alafranga, alaturka tıkanmış tuvalet nasıl açılır, açma yöntemleri, bokla tıkanan tuvalet, en yakın tesisatçı, acil tesisatçı, gider tıkandı nasıl açarım,

Lavabo açma sustası (Teli)

Bir başka gider açma yöntemi susta kullanmak halk arasında lavabo açma teli olarak ta bilinir. Bu tel robot adı verilen gider açma makinesinin bir nevi manuel ve küçültülmüş halidir. Bu helezon yayı resimdeki gibi klozet içerisine sürün ve tıkandığı noktada yayı çevirmeye başlayın. Tel sıkışma yaptığı zaman tersine çevirerek telin rahatlamasını sağlayın. Suyun çekmeye başlamasının ardından sifonu çekerek kalan atıkları gitmesini sağlayın.

Tıkalı gider açma fiyatları

lavabo açma teli sustası, Tıkanmış tuvalet nasıl açılır, alafranga, alaturka tıkanmış tuvalet nasıl açılır, açma yöntemleri, bokla tıkanan tuvalet, en yakın tesisatçı, acil tesisatçı, gider tıkandı nasıl açarım,

Butonlara tıklayarak bize ulaşabilirsiniz.


Tuvalet Tıkanıklığı Neden Olur?

Tuvalet tıkanıklıklarının büyük bir çoğunluğu kullanıcı hatalarından kaynaklıdır. Bununla birlikte bazen ustaların yapacağı hatalardan dolayı da tıkanıklıklar oluşabilir.
 • Tuvalet ve klozetlere atılan yabancı cisimler tıkanıklığın başlıca sebepleridir.
 • Tuvaletlere atılan tuvalet kağıtları ilk sırayı almaktadır. Tuvalet kağıtlarının bir kısmı kalitesiz olduklarından dolayı suda erimezler. Erimeyen tuvalet kağıtları dirsek adı verilen boruların dönüş yerinde birikerek tıkanıklıklara neden olurlar.
 • Tuvaletleri tıkayan bir başka yabancı madde ise hijyenik kadın pedleridir.
 • Tuvalet tıkanıklıkları incelendiğinde tuvalet tıkanıklığına tuvalet fırçalarının başının sebep olduğu da görülmüştür.
 • Çocukların tuvaletlere atmış olduğu oyuncaklar da tıkanıklıklara neden olur.
 • Tuvaletlere atılan küçük şampuan kutuları da tıkanıklıklara neden olur.
 • Kalıp halinde tuvaletlere atılan sabunlar da tıkanıklıklara neden olur.
 • Tuvalet gider borularındaki eğim yetersizliği de tıkanıklıklara neden olur.
Tuvalet tıkanıklıkları doğru kullanım sayesinde engellenebilir. Tuvalet giderlerine yabancı cisim atılmazsa tıkanıklık büyük bir ihtimalle oluşmaz. Bununla birlikte yine de tuvalet tıkanıklığı meydana gelebilir. Bu gibi durumlarda genellikle evlerde basit yöntemlere başvururuz. Ancak bu yöntemler sorunu geçici olarak çözer ve genellikle bu yöntemler etkisizdir.

Tıkanan Tuvalet Nasıl Açılır?

Tıkalı tuvaletlerin açılması için kurumsal firmalar kolaylıklar sunmaktadır. Firmamız gider açma robotu kullanarak sorunları kökünden çözmektedirler.

Kamera ile Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Kameralı tuvalet tıkanıklığı nasıl açılır? sorusunun cevabı için, kameralı tuvalet tıkanıklığı açan profesyonel bir firma ile iletişime geçmekten gelir. Kameralı görüntüleme sistemleri ile tuvaletin neden tıkandığı ve tıkanıklığın açılmasından sonra ise kontroller yapılmaktadır.
 
 • Adresinize gelen uzman ekip öncelikle kameralı görüntüleme cihazını hazırlar.
 • Daha sonra tıkalı tuvaletin giriş kısmından, kamera gidere doğru gönderilir.
 • Kamera boru içinde ilerlerken görüntüleri kameraya aktarır ve aynı zamanda bu görüntüler kayıt edilir.
 • Daha sonra ekrandaki görüntüleri inceleyen konusunda uzman ustalar tıkanıklığa neden olan şeyi tespit ederler.
 • Tıkanıklığa sebep olan cismin türü belirlenir. Parçalanmaya uygun bir cisim mi, yoksa uygun olmayan bir cisim mi olduğu tespit edilir.
 • Daha sonra robot adı verilen cihaz ile tıkanıklığı açma çalışmasına geçilir.
 • Tıkanıklık açıldıktan sonra kamera tekrar gider içine gönderilerek, farklı bir sorun olup olmadığı kontrol edilir.

Robotla Tıkalı Tuvalet Nasıl Açılır?

Robot adı verilen kanal açma makinesi kullanmadan önce kameralı sistem ile tıkalı olan tuvalet gideri görüntülenir. Burada dikkat edeceğiniz üzere tek bir cihaz ile tıkanıklık açılamamaktadır. Bu nedenle evinize tesisatçı çağırdığınızda tüm bu teknolojik cihazların ellerinde olup olmadığını sorunuz.
 • Robot cihaz kullanmadan önce kamera ile tıkanıklığın yeri ve tıkanıklığa sebep olan cisim belirlenir.
 • Cismin parçalanabilen veya parçalanmayan bir cisim olup olmadığı tespit edilir. Burada robot cihazın ucuna uygun aparat takılması için bu önemlidir.
 • Parçalanabilecek bir cisim ise robot cihazın ucuna ona uygun bir aparat takılır.
 • Daha sonra gider içine gönderilen robot cihazın parçalayıcı ucu ile cisim parçalanır ve tıkanıklık açılır.
 • Eğer ki tıkanıklığa sebep olan şey tuvalet kağıdı, sabun, kıl gibi faktörler ise robot cihazın ucuna ona göre aparat takılır.
 • Parçalanamayan cisimler robot cihazın ucuna dolanarak geri çekilir ve tıkanıklık açılmış olur.
Bazen de tıkanıklığa sebep olan durum, tesisat borularının yeterli eğimde olmamasından kaynaklı olabilir. Bu durumda robot cihaz burada hiçbir fayda sağlamaz. Bunun için yapılacak tek şey, pimaş boruların değiştirilmesi ile olur.
Sayfamızda sıkça sorulan aşağıdaki soruların cevabını verdik daha fazlası için bizi arayın veya yorum yapın.
 
 • Tuvalet tıkanıklığı nasıl açılır
 • Alaturka  tuvalet tıkanıklığı açma  evde nasıl yapılır
 • Normal  tuvalet tıkanıklığı  nasıl açılır
 • Alafranga  tuvalet tıkanıklığı açma
 • Alaturka  tuvalet tıkanıklığı  nasıl açılır evde
 • Tuvalet  tıkanıklığı açma  kimyasalı
 • Tıkanan  tuvalet  nasıl açılır kadınlar kulübü
 • Tuvalet  tıkanıklığı açma  evde nasıl yapılır

Robotla kırmadan tuvalet tıkanıklığı açma firmaları arasında en çok tercih edilen firması olan AQUA tesisat size bir telefon kadar yakın yaygın servis ağımızla İstanbul genelinde hizmetinizdeyiz.Teklif Al

Yorumlar (0)

Henüz onaylanmış yorum yok!
Yazıya ilk yorumu siz yazarak düşüncelerinizi diğer kullanıcılarla paylaşabilirsiniz.

Yorum Yazın

WhatsApp
Hemen Ara